13. Datça Kış Yüzme Maratonu

Onur Konuklarımız

Bu seneki onur konuklarımızı Prof. Dr. Anlı ATAÖV DEMİRKAN ve Kubliay DEMİRKAN'ın özgeçmişleri ve dahası..

ANLI

Lisans eğitimini ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde yapmış; yüksek lisans ve doktora çalışmalarını stratejik planlama ve çevre psikolojisi üzerine ABD'de Ohio State Üniversitesi'nde yürütmüştür.

Bunun yanında, planlamada eylem araştırması yaklaşımı üzerine ihtisaslaşmasını sağlayan ikinci bir doktora çalışmasını da Norveç'te, Norveç Bilim Üniversitesi'nde (NTNU) tamamlamıştır.

Eğitimi boyunca ve sonraki yıllarda Türkiye, ABD, Norveç, Danimarka ve İngiltere'de plancı, araştırmacı ve danışman olarak farklı ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarda çalışmıştır. 2012 - 2013 yılları arasında SUNY Binghamton Üniversitesi'nde Levin Senior burslusu olarak ders vermiştir. 2004'den bu yana ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmaktadır. 20 yıla yakın bir süredir farklı ölçek (mahalle, kent, bölge), kurum (özel, kamu, sivil toplum) ve gruplarla (çocuk, genç, kadın, mahalleli, yöneticiler gibi) farklı amaçlar doğrultusunda (doğal çevre ve kültürel miras koruma, sürdürülebilir gelecek planlama, toplumsal güçlendirme gibi) katılımlı planlama pratiklerini bilimsel bilgi üretim süreci olarak yönetmektedir ve ağırlıklı olarak bu deneyimleri ile ilgili yayın yapmaktadır.

Bunlar dışında, sürdürülebilir, dost, barışçıl ve sağlıklı bir yaşam ve dünya için gönüllü etkinliklerde gerek düzenleyici gerekse aktif katılımcı olarak yer almaktadır. Spor, sanat, beden ve akıl bilimi yaşamının vazgeçilmez zevk ve büyüme kapılarıdır. 

KUBILAY

Spatyom'da aldığı kararla, herkesle aynı yolda yürümemek tercihi ile doğum günü olarak 29. Şubat 1972'yi seçti.

Gerçek isteklerini bulma ve çocukluğuna geri dönme süreçleri içerisinde okuldu,Dokuz Eylül Universitesi Maden Mühendisliği, askerlikti, yazılım ve teknoloji firmalarında proje yönetimi, idari yöneticilik gibi çeşitli işlerle uğraştı durdu.

2005 yılında Datça'dan Symi'ye yüzerken buluştuğu, kendisi ile aynı hastanede doğmuş olan eşi Anlı'ya verdiği “Seninle heryere yüzerim…"sözü sonrası, Çeşme-Sakız ile Toroneos körfezi yüzmeleri arasında evlendiler.

2009 yılının Nisan ayında ailenin 3. elemanı Cemre abla ve 2013 yılı Ağustos ayının 1.günü de Deniz abi katıldı aralarına.

Evrensel insan olabilme seyhatlerindeki her anın tadını daha bir fazla çıkarak yaşamaya çalışıyorlar hayatlarını…

Düzenleyici ve Katılımcı,

Ege Bölgesi'ndeki Yunan ve Türk toplulukları arasındaki dostluk ve barışı sürdürmeye yönelik, 2003 yılından beri yapılmakta olan etkinliklerde, Atina ve Selanik'te bulunan Yunanistan'ın Maraton yüzme takımları, Datça, Simi Adası, Çeşme, Sakız Adası, Foça ve Dikili Belediyeleri gibi yerel yetkililerle birlikte, başlatıcı, düzenleyici ve katılımcı olarak yer aldık.

Bazı aktiviteler arasında;

  • Datça - Symi Dostluk ve Barış Yaz Festivali, Datça (2003 - 2010),
  • Datça - Açık Deniz Kış yüzme Festivali, Datça (2007- halen),
  • Doğa, Deniz ve Barış Festivali, Çeşme, Foça, Dikili (2006), (TEMA ve Bodrum Deniz Ticaret Odası)
  • 11. Teodorakis - Livaneli Barış Festivali, Çeşme - Sakız Adası, ( 2007),
  • Kültürlerarası Diyalog Festivalleri, Kefalonya / Selanik, Yunanistan (2006)
  • 38. Uluslararası Toroneos Körfezi Sivil Girişimi Festivali, Nikiti, Yunanistan ( 2007) yer almaktadır.

iletisim Bilgilerimiz

  • Tel : +90 252 712 41 01
  • Faks : +90 252 712 42 45
  • Adres : İskele Mah. Halil Aşkın Cad No:1/C Datça/ MUĞLA

Mail List

 Mail listimize katılın