Teknik Toplantı Notları

 1. Yüzücülerin, yüzücü lisanslarını , lisansları yoksa Sağlık ocağından alınmış bir sağlık raporunu Organizasyon Komitesine ibra etmeleri şarttır. Sağlık raporu  Sağlık Ocağındaki bir Pratisyen Hekim tarafından verilebilmektedir. Örnek sağlık raporunu Word dosyası formatında indirmek için buraya tıklayın
 2. 18 yaşından küçük katılımcıların ebeveynlerinden izin belgesi getirmesi şarttır.
 3. Yüzücülerin, maraton alanına değerli eşyalarını getirmemeleri önemle rica olunur. Getirmeleri halinde sorumluluk yüzücülerindir.

 4. Organizasyon komitesi yüzücülerin mayolarını hotelde giyerek gelmelerini önermektedir.

 5. Kayıt esnasında isteyen yüzücü parkurunu değiştirebilir.

 6. Yüzücüler el ya da ayak paleti gibi yüzmeye yardımcı bir  aparat, şnorkel yada elbise (wet-suit gibi) olmaksızın, standart  yüzücü gözlüğü ve mayo ile maratona katılabilir.

 7. Kaydı yapılan yüzücülere boneleri ve sweatshirtleri ücretsiz verilmektedir. Sınırlı sayıda bone ve sweatshirt olduğu için ücreti ödense bile birden fazla bone ve sweatshirt verilmemektedir.

 8. Yarışma startı havalı korna ile yapılacak ve başlangıç için mata basmak zorunludur.

 9. Yüzücü sahildeki matın üzerine basmasıyla birlikte yarışı bitirmiş kabul edilecektir.

 10. Uzun parkur yüzücüleri fener adası önündeki iki adet büyük dubanın  etrafından sağdaki dubadan soldaki dubaya doğru dönecek ve fener adasındaki organizasyon komitesi görevlilerine katılımcı numarasını bildirmek zorundadır.

 11. Kısa parkur yüzücüleri tatil köyü iskelesinin önündeki iki adet büyük  dubanın etrafından sağdaki dubadan soldaki dubaya doğru dönecek ve tatil köyü iskelesindeki  organizasyon komitesi görevlilerine katılımcı numarasını bildirmek zorundadır.

 12. Uzun parkurda 500 mt arayla büyük (klavuz) dubalar bulunmaktadır.

 13. Yarışmada para veya benzeri maddi ödüller bulunmamaktadır.

 14. Yüzme parkurunu tamamlayan her sporcu katılım sertifikası ve  madalya ile ödüllendirilecektir. Parkuru bitiremeyenlere sadece  katılım sertifikası verilecektir.

 15. Yüzücüler yarışma başlamadan önce suya girip alıştırma yapabilirler.

 16. Organizasyon komitesi görevlisi yüzücünün sağlığıyla ilgili  bir sıkıntı görmesi halinde yüzücüyü denizden çıkartabilir.

 17. Azami suda kalma süresi 3 saattir. 3 saat sonrası yarışmacı parkura tamamlayamasa bile organizasyon komitesi yüzücüyü sudan çıkartabilir.

 18. Yüzücüler kendini iyi hissetmemesi durumunda yakınında bir tekneye durumu bildirmelidirler.

 19. Teknelerde yüzücüler için su bulundurulmaktadır. İstenilmesi halinde teknelerden su alınabilir.

 20. Kurtarma botlarında hipotermi için battaniye ve cankurtaran sertifikalı bir yüzücü  bulunmaktadır. Ayrıca bir cankurtaran botumuzda dalgıç bulunmaktadır.

 21. Sahilde ambulans ve bir sağlık ekibi bulunmaktadır.

 22. İtirazlar hakem heyetine yapılabilir. Sonuçlardan açıklandıktan sonra 15 dakika içerisinde itiraz yapılmak zorundadır.

 23. Katılımcıların madalyası denizden çıktıktan sonra kendilerine verilecektir.

 24. Denizden çıkan yüzücülere komite üyeleri havlu tutacaktır. Havlular sınırlı sayıda olup yüzücüler için yaptırılmıştır. Havluları kullandıktan sonra kendinize saklayabilirsiniz.

 25. Denizden çıktıktan sonra sahilde kurulan masalarda yer alan Datça balından yiyebilirsiniz.

 26. Maraton sonrası sizler için hazırlanmış sandiviç ve ayranı organizasyon görevlilerinin gösterdiği noktadan alabilirsiniz.

 27. Yüzme sonrası verilecek genel klasman madalyaları

  Uzun Parkur Kadınlar

  Uzun Parkur Erkekler

  Kısa Parkur Kadınlar

  Kısa Parkur Erkekler

  1. 2. ve 3. cülük madalyaları sonuçların netleşmesiyle birlikte yine kumsalda uygun bir yere hazırlanan platformda verilecektir. Maraton sonrası madalyaların verilmesi için yüzücülerin bir süre daha kumsalda kalmasını rica ediyoruz.

 28. Yaş kategori madalyaları akşam yemeğinde verilecektir.

 29. 14 yaştan küçükler kısa parkura, 16 yaşından küçükler uzun parkur yarışmasına katılamazlar.

 30. Organizasyon komitesi gerekli gördüğü hallerde maratonu iptal edebilir,erteleyebilir yada yukarıdaki kuralları değiştirebilir.

iletisim Bilgilerimiz

 • Tel : +90 252 712 41 01
 • Faks : +90 252 712 42 45
 • Adres : İskele Mah. Halil Aşkın Cad No:1/C Datça/ MUĞLA

Mail List

 Mail listimize katılın