Katılımcılar için Önemli Duyuru

Bu sene 7. düzenlenecek olan Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu ile ilgili Genel bilgilendirme, Kurallar, Konaklama ve Ulaşım bilgileri aşağıdaki gibidir.

GENEL BİLGİLENDİRME

Katılımcı listesi güncellenmiştir.  Güncel listeyi görüntülemek için aşağıdaki adresi ziyaret ediniz

http://www.kisyuzmemaratonu.org/Tr/7-katilimcilar.html

Yüzücü başvuru sayısına göre konaklama ve benzeri konularda Maraton Komitesi çalışma yapmakta ve kararlar almaktadır. Maratona başvuru yapıp katılamayacak yüzücülerin şimdiden bu durumu bize bildirmeleri önemle rica olunur.

KURALLAR

 • Yüzücülerin, yüzücü lisanslarını , lisansları yoksa Sağlık ocağından alınmış bir sağlık raporunu Organizasyon Komitesine ibra etmeleri şarttır. Sağlık raporu  Sağlık Ocağındaki bir Pratisyen Hekim tarafından verilebilmektedir. Örnek sağlık raporunu Word dosyası formatında indirmek için buraya tıklayın.
 • İtirazların yapılması için bir hakem heyeti oluşturulmuştur. Sonuçlar açıklandıktan sonra 15 dakika içerisinde Hakem Heyetine itirazlar yapılabilir.
 • Yüzücüler el ya da ayak paleti gibi yüzmeye yardımcı bir aparat, şnorkel yada elbise olmaksızın, standart yüzücü gözlüğü ve mayo ile maratona katılabilir.
 • Yarışmada para veya benzeri maddi ödüller olmayacaktır.
 • Yüzme parkurunu tamamlayan her sporcu "Şampiyon" ilan edilecek, katılım sertifikası ve madalya ile ödüllendirilecektir.
 • Maratonda yaş kategorisi olacaktır. Yaş kategorisinde, yaş aralıkları uluslar standartlara göre Organizasyon Komitesi tarafından karar verilecektir.
 • Organizasyon Komitesi kurallara ilişkin değişiklikler yapabilir. Yapılacak değişiklikler yarışma başlamadan önce yüzücülere bildirilmek zorundadır.

KONAKLAMA

Bu seneki yoğun başvurudan ötürü yüzücülerin konaklama masrafları karşılanamamaktadır ancak maratonun yapılacağı kumsala yakın hotellerle görüşme yapılarak yüzücüler için uygun antlaşmalar yapılmıştır.

Konaklama ie ilgili yerleşim komite üyeleri tarafından yapılacaktır. Datça'ya ulaştığınızda aşağıdaki komite üyesi arkadaşlarla bağlantıya geçerek konaklayacağınız yeri öğrenebilirsiniz.

Halil KADER 0 (532) 337 4570

Kamil ARLANTÜRKOĞLU 0 (542) 313 6721

Komite üyeleri, Cuma günü gün üçerisinde Pamukkale yazıhanesinin önündeki iletişim masasında bulunacaktır. Yüzücüler telefonla kalacakları yeri öğrenebilir yada Organizasyon Komitesinin iletişim masasına gelerek kalacakları hotellere yönlendirilebilirler.

Gelen bütün yüzücüleri karşılayacak kadar oda bağlantısı yapılmıştır ancak yüzücülerin ikişerli gruplar şeklinde gelmeleri rica olunur.

HOTEL ADIWEB SİTESİ
HOTEL MARE www.hotelmare.com.tr
USLU APART OTEL www.usluapartotel.com
FUDA OTEL www.fudaotel.com
DENİZ OTEL www.datcadenizotel.com

Hotel Fiyatları

 • İki kişilik oda, kişi başı kahvaltı dahil 25 TL/Gün . Tek kişi kalınmak istenilmesi durumunda oda ücreti kahvaltı dahil 50 TL/Gün .
 • 1+1 apart 2 kişi kalınması durumunda kahvaltı dahil 50 TL/Gün. Apartta 4 kişiye kadar kalınabilir. 2 den sonraki kişi sayısı kadar kahvaltı ücreti ayrıca ödenecektir . Kahvaltı ücreti 10 TL /Kişi. 1+1 apartta tek başına kalma ücreti 50 TL.
 • 2+1 Apart da 4 kişi kalınması durumunda kahvaltı dahil 100 TL.  Apartta 7 kişiye kadar kalınabilir. 4 den sonraki kişi sayısı kadar kahvaltı ücreti ayrıca ödenecektir . Kahvaltı ücreti 10 TL /Kişi . 2+1 apartta tek başına kalma ücreti 100 TL.

Aşağıdaki şekilde maratona katılacak yüzücülerin bu durumu bize bildirmeleri gerekmektedir.

 • Tek başına konaklamak isteyenler
 • Eşleriyle gelecek çiftler
 • Ailesiyle birlikte gelecek yüzücüler

Not

 • Konaklama ile ilgili yapılan antlaşmalar bağlayıcı değildir. Yüzücü isterse yukarıdaki alternatiflerin dışında istediği şekilde konaklama da serbesttir

 

Datça'ya ulaşmak için iki yol izlenebilir.

1. OTOBÜS

Pamukkale, Kamil Koç, Metro ve Ulusoy firmalarının Datça'da şubeleri bulunmaktadır.

Bulunduğunuz ilde bu firmalara ait şube yok yada bu otobüs firmalarını tercih etmek istemiyorsanız tercih ettiğiniz bir otobüs firmasıyla Marmaris'e ulaşıp buradan Datça Koop. ne ait minübüslerle Datça'ya ulaşabilirsiniz.

Otobüs firma bilgileri

OTOBÜS FİRMASI WEB SİTESİ DATÇA TEL
DATÇA KOOP http://datcakoop.org/ 0 252 712 31 01
PAMUKKALE http://www.pamukkale.com.tr/ 0 252 712 31 01
KAMİL KOÇ http://www.kamilkoc.com.tr/ 0 252 712 22 11
METRO TURİZM http://www.metroturizm.com.tr/ 0 252 712 95 59
ULUSOY TURİZM http://www.ulusoy.com.tr/ 0 252 712 95 88

Marmaris'ten Datça'ya yapılan otobüs seferlerinin saatlerini görmek için buraya tıklayın

2. UÇAK

İlçemize ulaşmanızı sağlayacak 3 farklı havalanı mevcuttur. Havaalanları ve Havaalanlarında Datçaya otobüsle tahmini ulaşım süresi şöyledir.

HAVAALANI DATÇAYA ULAŞIM SÜRESİ (OTOBÜS İLE)
DALAMAN 3
BODRUM 5
İZMİR 6

Not: Ulaşım ile ilgili yapılan öneriler bağlayıcı değildir. Yüzücü isterse yukarıdaki alternatiflerin dışında istediği şekilde ulaşımını sağlayabilir.

 

7. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu

Organizasyon Komitesi

 

iletisim Bilgilerimiz

 • Tel : +90 252 712 41 01
 • Faks : +90 252 712 42 45
 • Adres : İskele Mah. Halil Aşkın Cad No:1/C Datça/ MUĞLA

Mail List

 Mail listimize katılın