Arşiv

r2

Tarihte Kış Yüzme Maratonu

Arşivde bulunan görseller ve videoları aşağıda bulabilirsiniz.

15. Datça açık deniz kış yüzme maratonu komitesi başkanı Levent Özberk ve ekibi

14. AÇIK DENİZ KIŞ YÜZME MARATONU

Orman yangınları ve iklim krizi, gezegenimizin karşı karşıya olduğu büyük tehditlerden sadece birkaçıdır. Bu sorunların bilincinde olan birçok insan, değişim yaratmak ve daha fazla insanın bu önemli konular hakkında bilinçlenmesini sağlamak için yaratıcı yollar aramaktadır. Bu nedenle, bazı cesur bireyler, “orman yangınları ve iklim krizine dikkat çekmek için yüzme” gibi etkileyici bir eylemi tercih ediyorlar.
Denizlerin ve okyanusların temizliği, dünya ikliminin korunması için kritik bir rol oynar. Ancak küresel ısınma, orman yangınları ve diğer çevresel sorunlar denizleri ve okyanusları da etkilemektedir. Bu nedenle, denizde yüzmek gibi görsel bir eylem, insanları iklim krizi ve orman yangınlarının vahim etkileri hakkında düşünmeye ve konuşmaya teşvik edebilir.
Orman yangınları sadece ormanlara zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda atmosfere büyük miktarlarda karbon salımına neden olur. Bu da iklim krizini daha da kötüleştirir. Denizde yüzerek yapılan bir eylem, insanları bu iki sorunun birbiriyle nasıl bağlantılı olduğuna dikkat çekmeye yardımcı olabilir.
Ancak bu tür etkileyici eylemler, sadece dikkat çekmekle kalmamalı, aynı zamanda somut eylemlere dönüşmelidir. İklim krizi ve orman yangınları gibi sorunlarla mücadele etmek için daha fazla insanın harekete geçmesi ve çevresel sürdürülebilirlik için adımlar atması gerekmektedir. Bu nedenle, denizde yüzme gibi etkileyici gösterilerin arkasında, daha fazla farkındalık oluşturmanın yanı sıra gerçek eylemler ve çözümler üretme çabaları da olmalıdır.

MARATONDAN BAZI KARELER